PERSONLIG FORKÆLELSE

Få butikken eksklusivt for dig selv i en time

Personlig shopping i Masai butik

Din Masai butik byder dig eksklusivt indenfor til en personlig shoppingtime med forkælelse i enerum.

Vi kvinder er alle forskellige, også når det kommer til form, figur og tøjstil. Heldigvis for det. Forskellighed skaber personlighed – og det hylder vi i Masai. Sammen guider vi dig til at finde den rette form og fit, der passer til din figur og personlige smag.

Du får butikken for dig selv i en time, hvor vi passer på dig og på hinanden, så du trygt kan blive inspireret og handle med fokus kun på dig.

 

SÅDAN BOOKER DU EN TID

Book en tid i din lokale Masai butik. Det er muligt at booke tider en time før og efter normal åbningtid:
Mandag til fredag
Kl. 09.00 – 10.00 eller 17.30 – 18.30

Kontakt din lokale butik og hør nærmere.

Du kan booke tider i alle Masai butikker:

  1. Masai Lyngby, Lyngby Hovedgade 56, 2800 Lyngby, Mail: lyngby@masai.dk, Telefon: 45877840
  2. Masai Østerbro, Østerbrogade 80, 2100 Kbh. Ø, Mail: osterbro@masai.dk, Telefon: 81778080
  3. Masai Roskilde, Stændertorvet 2, 4000 Roskilde, Mail: roskilde@masai.dk, Telefon: 46353512
  4. Masai Odense, Kongensgade 38, 5000 Odense, Mail: odense@masai.dk, Telefon: 66193565
  5. Masai Vejle, Torvegade 20, 7100 Vejle, Mail: vejle@masai.dk, Telefon: 75831733
  6. Masai Aarhus, Store Torv 4, 8000 Århus, Mail: aarhus@masai.dk, Telefon: 86179488
  7. Masai Aalborg, Algade 30, 9000 Ålborg, Mail: aalborg@masai.dk, Telefon: 98123225
  8. Masai Frederiksberg Centret, Falkonér Allé 21, 2000 Frederiksberg, Mail: frederiksberg@masai.dk, Telefon: 38193869
  9. Masai Rosengårdscentret, Ørbækvej 75, 5220 Odense, Mail: rosengaard@masai.dk, Telefon: 66101150
  10. Masai Kolding Storcenter, 6000 Kolding, Mail: kolding@masai.dk, Telefon: 75558501
  11. Masai Rødovre Centrum, Rødovre Centrum 27, 2610 Rødovre, Mail: rodovre@masai.dk, Telefon: 23100895
  12. Masai Fisketorvet, Havneholmen 5, 1561 København V, Mail: fisketorvet@masai.dk, Telefon: 81778230
 

Du er velkommen alene eller sammen med din veninde, søster eller mor

Vi glæder os til at se dig og sammen finde ægte garderobefavoritter, du har lyst til at tage på dag efter dag.

THOUGHTFULLY
DESIGNED IN COPENHAGEN

INSPIRED BY WOMEN

Få nyheder fra din Masai butik

Ønsker du at modtage nyheder og invitationer til arrangementer i din lokale Masai-butik samt tilbud fra Masai Officiel Webshop? Tilmeld dig til Masais Nyhedsbrev og angiv din favoritbutik.

Tilmeld nyhedsbrev

Information om vores butikker og Corona

På grund af myndighedernes restriktioner har vi fortsat lukkede butikker. Læs mere her om, hvad det betyder for dig som kunde.
I de åbne butikker har vores medarbejdere forsat ekstra fokus på at sikre, at alle overholder sundhedsmyndighedernes anbefalinger om god hygiejne og hensigtsmæssig adfærd.

Læs mere

RØDE KORS

Giv glæden videre

Tag dit brugte Masai tøj med ned i din Masai butik og støt en god sag. Vi samarbejder med Dansk Røde Kors og giver dig 15% rabat på en valgfri vare* når du afleverer dit brugte tøj, som vil blive solgt i Røde Kors’ genbrugsbutikker. Overskuddet går til humanitært arbejde i Danmark og i hele verden.

*Tilbuddet gælder kun i Masai butikker.

Læs mere